درباره ما

درباره ما

توضیحات کلی و خاص مراکز توانبخشی:

مرکز جامع توانبخشیبه مرکزی اطلاق می شود که کلیه ی اقدامات توانبخشی در یک مکان به بیمار ارائه شود و خدمات ارائه شده به بیمار توسط تیم توانبخشی و با نظارت متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ، انجام گیرد.

خدمات توانبخشی دارای گستردگی زیادی بوده و به قسمتهای تخصصی مختلفی تقسیم می گردد. یک مرکز بسته به نوع مراجعین خود می تواند بخشهای تخصصی متعددی داشته باشد. بخشهای عمده ی یک مرکز جامع توانبخشی به شرح زیر است:

اتاق معاینه: در این قسمت، مراجعین توسط پزشکان متخصص معاینه می شوند. معاینه در بدو ورود و به منظور تشخیص و درمان مشکلات سرپایی، برنامه ریزی درمانی و تهیه ی استراتژی درمان و همچنین در طی درمان به منظور پایش روند توانبخشی، انجام می شود.

بخش فیزیوتراپی:بیمار در این بخش، توسط فیزیوتراپیست، تحت درمان های فیزیکی قرار می گیرد. این درمانها در ابتدا توسط پزشک متخصص، مشخص شده و در طی درمان به صورت مکرر توسط پزشک و فیزیوتراپیست، پایش می گردد تا در صورت لزوم تغییراتی در روند درمان لحاظ گردد. لذا از مزیتهای انجام درمانهای فیزیکی در مراکز جامع توانبخشی، دینامیک بودن برنامه ی درمانی است بدین گونه که در صورت بروز هر گونه اختلال در روند درمان (مانند تشدید درد، عدم پاسخ مناسب به درمان، غیر ضروری بودن قسمتی از درمان و …)، موارد توسط فیزیوتراپیست ، به پزشک متخصص انتقال یافته و بیمار توسط پزشک و تیم درمانی مجددا”بررسی شده و تصحیح مناسب در برنامه ی درمانی انجام می شود.

علاوه بر قسمتهای معرفی شده‌ی فوق، در مرکز طب فیزیکی و توانبخشی دکتر فریدونی، امکانات زیر نیز در اختیار مراجعین محترم قرار می گیرد:

نوار عصب و عضله:تستی تشخیصی برای بررسی آسیب های وارد آمده به اعصاب مرکزی و محیطی بدن و همچنین بررسی توانایی و سلامت عضلات و تفکیک بیماریهای اعصاب و عضلات از نظر منشأ.

لیزردرمانی:درمان آسیبهای حاد و مزمن بافتهای مختلف بدن با بهترین نوع لیزر موجود در ایران

مگنتو تراپی:درمان پوکی استخوان و انواع شکستگی های استخوان و آرتروز مفاصل با امواج مغناطیسی که در حال حاضر در کشورهای پیشرفته ی جهان بعنوان یکی از روشهای اصلی درمانی از آن استفاده می گردد.

درمانهای فیزیکی شامل:درمان با امواج اولتراسوند، الکتروتراپی، کرایوتراپی(سرمادرمانی(، وازوترین، تمرین درمانی

درباره ی مرکز طب فیزیکی و توانبخشی دکتر مهدی فریدونی:

این مرکز در سال ۱۳۸۳ در کاشان و در سال ۱۳۸۷ در تهران تاسیس شده است.شعبه تهران این مرکز را با دارا بودن تجهیزات کامل درمانهای بدون جراحی میتوان به عنوان یکی از ۱۰ مرکز برتر در زمینه طب فیزیکی و توانبخشی تهران و حتی به عنوان کاملترین مرکز توانبخشی غرب تهران معرفی شد.

در این مرکز علاوه بر دکتر فریدونی ، دکتر رها اسمعیل پور نیز به عنوان ناظر بر امور توانبخشی و درمانهای بیماران فعالیت دارد.

قسمت فیزیوتراپی این مرکز نیز با دارا بودن انواع دستگاههای توانبخشی و بازتوانی- درمانی، مانند دستگاه مگنتو تراپی، لیزر تراپی، التراساند و …یکی از مراکز مجهز فیزیوتراپی غرب تهران میباشد.

در پایان لازم به ذکر است که شما میتوانید انتقادات و پیشنهادات خود را به صورت مستقیم از طریق سایت و یا با شماره تلقن های ذکر شده در بخش تماس با ما عنوان فرمایید.

با تشکر